107,6 FM

Pogrzeb orionisty ks. Michała Łosa odbędzie się w Dąbrówkach Breńskich

Uroczystości pogrzebowe młodego orionisty, który niedawno przyjął śluby zakonne i kapłańskie na oddziale onkologicznym, odbędzie się w jego rodzinnej miejscowości - Dąbrówkach Breńskich.

Zmarły ks. Michał Łos - orionista, który w ciężkim stanie przyjął święcenia zakonne i kapłańskie na oddziale onkologicznym w Warszawie, zostanie pochowany w swojej rodzinnej miejscowości. Pogrzeb odbędzie się w sobotę w Dąbrówkach Breńskich.

Pierwsza część uroczystości pogrzebowych będzie w piątek 21 czerwca w parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu, gdzie ks. Michał ostatnio posługiwał. Od godz. 15 będzie możliwość modlitwy przy trumnie. O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego kapłana.

Natomiast druga stacja będzie w sobotę 22 czerwca w parafii Przemienienia Pańskiego w Dąbrówkach Breńskich, w rodzinnych stronach ks. Michała. O godz. 13 będzie modlitwa różańcowa, a o 13.30 Msza św. i odprowadzenie trumny na cmentarz.

O ciężko chorym ks. Michale, wtedy jeszcze kleryku, napisaliśmy po złożeniu przez niego ślubów zakonnych, ale jeszcze przed święceniami, których udzielił mu bp Marek Solarczyk 24 maja na oddziale onkologicznym Wojskowego Szpitala Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie.

Tekst spotkał się z ogromnym odzewem, wyrazami wsparcia dla chorego ks. Michała i morzem modlitwy. "Piękne świadectwo umacniające mnie, maluczką" - napisała pod tekstem jedna z naszych Czytelniczek.

Tuż przed święceniami prowincjał orionistów ks. Krzysztof Miś FDP powiedział nam, że Michał bardzo chciał zostać kapłanem i odprawić chociaż jedną Mszę św. To wyznanie poruszyło wiele osób.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Marko
  20.06.2019 06:04
  Przepraszam autora, ale nie ma święceń zakonnych. Skąd taka nazwa? on otrzymał świecenia diakonatu i prezbiteratu.
 • Dorota
  20.06.2019 15:42
  Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie
  doceń 1
 • Krzysztof
  21.06.2019 15:42
  Niech spoczywa w pokoju wiecznym a rodzicom i bliskim wyrazy głębokiego współczucia
  doceń 1
 • Iza ms
  21.06.2019 18:24
  Niech spoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie i bliskim wyrazy współczucia
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama