107,6 FM

Żory. Babsztyl i Ray Scott na jednej scenie

Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce do słuchania country niż westernowa uliczka? W sobotę w Amerykańskim Parku Rozrywki rusza Twinpigs Country Festiwal. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Będzie to największy festiwal tego gatunku muzyki w południowej Polsce. 22 i 23 czerwca w żorskim parku wystąpią światowe gwiazdy country z Rayem Scottem na czele. Znany amerykański muzyk country pojawi się na festiwalu po kilku latach przerwy. Swoją karierę rozpoczynał w wieku 19 lat. Jego pierwsza płyta „My Kind of Music” wydana przez Warner Bros Records została entuzjastycznie przyjęta i już po tygodniu znalazła się na I miejscu listy Billboardu „Heatseekers”, jako najlepiej sprzedający się album country. Obecnie muzyk ma już na swoim koncie pięć płyt. Jest ceniony za swoje szczere, autentyczne teksty, świetny kontakt z publicznością i wyjątkowy głos.

Podczas siódmej edycji festiwalu wystąpi również najważniejsza postać muzyki country w Polsce, czyli Michael Lonstar. Piosenkarz, gitarzysta, autor przebojów oraz gorący propagator idei i stylu życia country. Oprócz niego w sobotę 22 czerwca na countrowej scenie w Twinpigs będzie można zobaczyć Teren C, Klova – Belkin Band oraz EU Band.  

Historia zespołu Teren C sięga 1983 r. Przez lata zmieniał się skład, ale miłość do muzyki i stylu country pozostała. W czerwcu 2017 roku wydał swój debiutancki album pt. „Tak myślę sobie”. Natomiast Klova – Belkin Band to projekt dwójki przyjaciół z Litwy. Algirdas Klova i Aleksandr Belkin grają razem od ponad dwudziestu lat i są znani głównie jako wykonawcy muzyki country. 

Drugiego dnia o doskonałą zabawę i mnóstwo muzycznych wrażeń zadbają Strefa 50, Box Canyon, Droga na Ostrołękę, Colorado Band i Babsztyl.  

Strefa 50 to dynamiczna, country-rockowa formacja, która czerpie wzorce ze znakomitych amerykańskich zespołów, takich jak Creedence Clearwater Revival. Na festiwalu zabrzmią także ulubione jankeskie rytmy w wykonaniu formacji Box Canyon. Zespół tworzy czterech muzyków z trzech różnych krajów: dwóch Ślązaków, Anglik i Amerykanin z Nowego Jorku. Razem grają muzykę americana. Drugiego dnia festiwalu na scenie pojawi się również Colorado Band, czyli łódzki zespół powstały z połączenia dwóch formacji Texel oraz Western Standard. Ich muzyka nawiązuje do korzeni country oraz klasycznego rocka.  

W niedzielę w Twinpigs będzie można znaleźć Drogę na Ostrołękę, czyli zespół grający szeroko pojętą muzykę country i americana, działający na rynku muzycznym niemal od dekady. W 2010 r. formacja przebojem wdarła się na countrową scenę. Mają na swoim koncie dwa albumy.

W tym roku nie zabraknie również Babsztyla, który zaprezentuje mieszankę country, folku, popu i rocka. Zespół Babsztyl zadebiutował w 1977 r. na Festiwalu Piosenki Turystycznej Bazuna w Gdańsku. W 1981 został wyróżniony na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.  

To jednak nie koniec wrażeń. Podczas dwóch dni festiwalu Goście będą mogli skorzystać z ponad 50 atrakcji Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs w specjalnej cenie: 39 zł.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Partnerem Twinpigs Country Festival jest Miasto Żory.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy