107,6 FM

Zginął zakonnik

W Nowym Sączu 24 czerwca odebrał sobie życie jezuita o. Piotr Matejski SJ. Zakonnicy proszą o modlitwę w intencji współbrata.

Ojciec Piotr Matejski urodził się 12 listopada 1967 roku. Wstąpił do jezuitów w 1987 roku. W 2000 r. przyjął święcenia kapłańskie. W ostatnich latach posługiwał w par. pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu. Uczył także historii w Jezuickim Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

Dziś, 25 czerwca, oświadczenie w sprawie śmierci o. Piotra wydał prowincjał jezuitów o. Jakub Kołacz. Publikujemy je w całości.

„Drodzy Współbracia, Współpracownicy w Misji i Przyjaciele Towarzystwa Jezusowego.

Wczoraj wczesnym popołudniem odebrał sobie życie o. Piotr Matejski SJ, na stałe pracujący w szkole i parafii w Nowym Sączu przy ul. Ks. Skargi. Ta tragiczna wiadomość jest dla nas wszystkich zaskoczeniem. Przyjęliśmy ją z niedowierzaniem, a nawet z przerażeniem. Wiemy, że jeśli ktokolwiek decyduje się na taki krok, robi to w rozpaczy, nie mogąc poradzić sobie z wewnętrznym bólem lub lękiem. Tymczasem nikt z nas, którzy znaliśmy o. Piotra i którzy z Nim się przyjaźniliśmy, nie podejrzewał, że przeżywa tego typu dramat wewnętrzny. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic na temat powodów i motywów Jego czynu. Trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone przez policję, a my musimy poczekać na jego rezultaty.

Ten dramat jest udziałem nas wszystkich, dlatego proszę, wspierajmy się nawzajem życzliwością i modlitwą, oddając Bogu wszystko to, co dla nas jest niezrozumiałe i co nas zasmuca. Prośmy też, aby miłosierny Pan, który zna ludzkie serca, przyjął do siebie o. Piotra”.

AMDG
Jakub Kołacz SJ
Prowincjał

AKTUALIZACJA

Pogrzeb tragicznie zmarłego śp. o. Piotra Matejskiego SJ odbędzie się w piątek, 28 czerwca br. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu (ul. ks. Piotra Skargi 10) o godz. 10.30. Dalsze uroczystości pogrzebowe rozpoczną się przy grobowcu oo. Jezuitów na Cmentarzu św. Heleny o godz. 12:00 (ul. św. Heleny 2).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy