107,6 FM

Pszczyna: stomatolodzy pobierali opłatę za znieczulenie zęba, choć nie mieli do tego prawa

Skandal w Pszczynie. - Lekarze pobierali od pacjentów od 20 do 30 złotych za znieczulenie, podczas gdy te zabiegi były refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia - tłumaczy Radiu eM Marta Zawada-Dybek z prokuratury w Katowicach.

Sześciu stomatologów odpowie przed Sądem Rejonowym w Pszczynie za oszukiwanie pacjentów i Narodowego Funduszu Zdrowia. Zdaniem prokuratury, poświadczali oni nieprawdę w dokumentacji medycznej i mogli oszukać około sześciuset pacjentów. Powiedziała o tym Radiu eM prokurator Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach:

 

Oskarżeni lekarze nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im czynów. Grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama