107,6 FM

Bytom: powstało Centrum Integracji Społecznej. Mieści się przy ul. Karola Miarki

W Bytomiu budynek z blisko 90. letnią historią zyskał nowy blask. Chodzi o gmach przy ul. Karola Miarki, który dziś oficjalnie stał się siedzibą Centrum Integracji Społecznej.

- W murach Centrum Integracji Społecznej będą realizowane projekty aktywizujące osoby z zagrożone wykluczeniem społecznym - mówi Mariusz Wołosz - prezydent Bytomia:

- Obiekt został wyposażony m.in. w pracownie, w których osoby zagrożone wykluczeniem społecznym będą mogły nabywać nowe umiejętności, tak by w przyszłości wrócić na rynek pracy - mówi Marzena Majer- dyrektor placówki:

Dodajmy, że w obiekcie znajdują się m.in. pracownie krawiecka, fryzjerska i gastronomiczna. Dzięki nim uczestnicy projektów będą mogli nabywać  umiejętności praktyczne.

Budynek, który dziś oficjalnie stał się siedzibą centrum, nazywany jest "modernistyczną perłą" Bytomia. Został zaprojektowany przez Karla Kozlika i wybudowany w 1929 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama