107,6 FM

Francuski sąd zezwolił na uśmiercenie Vincenta Lamberta

Francuski Sąd Najwyższy zdecydował, że żyjący od dziesięciu lat w stanie wegetatywnym Vincent Lambert nie będzie już karmiony i nawadniany.

Jak donosi portal bbc.com, francuski Sąd Najwyższy zmienił decyzję sądu apelacyjnego i pozwolił lekarzom na przerwanie karmienia i nawadniania Vincenta Lamberta. Od tej decyzji nie ma możliwości odwołania.

Vincent w 2008 r. uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Choć oddycha samodzielnie, budzi się rano i zasypia w nocy, pozostaje w stanie minimalnej świadomości z powodu urazu mózgu.

O uratowanie syna walczą jego rodzice. 

Wstrzymania śmiertelnej procedury do czasu rozpoznania sprawy domagał się Komitet Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • MAGDAS
  30.06.2019 15:31
  Świat, w którym silni decydują czy słabemu pozwolić żyć, czy go zabić... Gdzie człowieczeństwo? O chrześcijaństwie już nawet nie mówię, bo to jasne, że go tu nie ma. Módlmy się! I dokładajmy wszelkich starań by świat przybliżać do Miłości Boga.
  doceń 6
 • enefzet
  30.06.2019 16:46
  Nie sądzę żeby sąd miał tu coś nakazywać albo zakazywać, zresztą pozostawił sprawę lekarzom. Oni też mają całkiem proste rozwiązanie. Wypisać pacjenta do domu. Rodzina ma szansę się wykazać troskliwą opieką.
 • Gosc
  04.07.2019 22:20
  Zona chce sie uwolnic od alimentow ??? Co to za bzdury ?
  doceń 0
 • oburzony
  09.07.2019 20:31
  Pozbawienie odżywiania i nawadniania A. Lamberta to kolejny akt barbarzyństwa, "morderców" w kitlach i sędziów, którzy swoimi autorytarnymi decyzjami pozwalają na zabicie żywego człowieka!!! Ci "bandyci" nie mają prawa decydować o życiu kogokolwiek! Rodzina musi mieć prawo decydowania o życiu bliskiej osoby; musi mieć bezwzględne prawo do zabrania ze szpitala bliską osobę nawet gdy jest umierająca! Maja prawo też skorzystać z pomocy innych , prawdziwych lekarzy specjalistów, którzy z dużym powodzeniem przywracają do "normalnego" życia takich pacjentów!!! Ci "zbrodniarze" zapłacą kiedyś za jawne uśmiercanie żywych ludzi!!! To jest to niezwykle barbarzyński proceder, godny najwyższego potępienia!!! Polecam osiągnięcia w dziedzinie przywracania do zdrowia takich pacjentów w klinice prof.Talara. Proszę zapoznać się z jego doświadczeniami i sukcesami w tej dziedzinie. Polecam także sukcesy fundacji "Budzik"! Nie można poddawać się tym negatywnym i nie prawdziwym opiniom o tym że nie można im(takim pacjentom) pomóc, bo to jest fałszywa narracja nie mająca podstaw faktycznych!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama