107,6 FM

Trzech górników nie żyje po wstrząsie w kopalni Murcki-Staszic [AKTUALIZACJA]

Nie żyje trzech górników poszkodowanych po silnym wstrząsie w katowickiej kopalni Murcki-Staszic. Ich ciała są transportowane na powierzchnię. Sześciu kolejnych jest w szpitalach - podała Polska Grupa Górnicza.

Magnitudę wstrząsu szacuje się na 2,66 w popularnej skali Richtera. Wstrząs wystąpił o godzinie 14.12 w rejonie drążonego wyrobiska chodnikowego - pracowało tam dziewięciu górników.

Sześciu górników jest w szpitalach. Trzech nie żyje. Transport ciał na powierzchnię może potrwać kilka godzin.

Na miejscu są przedstawiciele nadzoru górniczego - okoliczności wypadku wyjaśnia Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach, pod nadzorem Wyższego Urzędu Górniczego.

Wdowy po górnikach oraz ich dzieci, decyzją premiera, otrzymają renty specjalne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama