107,6 FM

Po ataku na obóz dla migrantów świat musi przystąpić do działania

Nikt z nas nie może pozostać obojętny wobec tragedii, która miała miejsce w Libii – uważa bp Guerino Di Tora, prezes kościelnej Fundacji Migrantes.

 W wyniku ataku lotniczego na obóz dla migrantów zginęło ponad 40 osób. W Libii trwają ostre starcia między dwoma ugrupowaniami, które walczą o przejęcie władzy nad krajem. Obóz dla migrantów znajduje się nieopodal bazy wojskowej i prawdopodobne został zaatakowany przez pomyłkę.

Jak mówi bp Di Tora, kolejna tragedia w Libii musi skłonić wspólnotę międzynarodową do działania.

“Świat musi zdać sobie sprawę z tego, co dzieje się w Libii, bo to świat sprzedaje broń obu stronom konfliktu. Potrzeba przebudzenia sumień. Wspólnota międzynarodowa musi znaleźć sposób na rozpoczęcie mediacji, aby można powrócić do równowagi, pokoju, stabilizacji. Bez stabilizacji nie będzie też pokoju – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Di Tora. – Cały Bliski Wschód ponosi tego konsekwencje, a także Europa, która znajduje się po drugiej stronie morza. Ta tragedia nie może być jedną z wiadomości, o której zapominamy zaraz po jej przeczytaniu. Musimy naciskać na rządzących, na Europę i ONZ, aby to, co dzieje się w Libii mogło się jak najszybciej skończyć.”

« 1 »
 • opinia
  04.07.2019 08:21
  Nie akceptuję tego gdy na codzienne doniesienia o mordach na chrzescijanach KK milczy a budzi sie dopiero gdy giną bracia muzułmanie
 • gość
  04.07.2019 08:50
  Ciekawe skąd ta ufność w ONZ i Europe?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama