107,6 FM

Prezes Śląskiej Izby Rolniczej: drogo kosztuje ubiegłoroczna pietruszka. Ceny mogą jednak spaść

18, 20, a nawet do 23 złotych za kilogram - tyle trzeba zapłacić obecnie za pietruszkę. Ceny pietruszki są bardzo wysokie, ale jest nadzieja na ich obniżenie.

Mieszkańcy regionu narzekają na wysokie ceny warzyw, które utrzymują się w naszym regionie nawet na bazarach warzywnych. Wciąż wyjątkowo droga jest pietruszka. Ile zapłacimy za kilogram?

Wysoką cenę płacimy za pietruszkę ubiegłoroczną - tłumaczy Roman Włodarz - prezes Śląskiej Izby Rolniczej.

Skąd tak wysokie ceny? - To między innymi efekty ubiegłorocznej suszy - tłumaczy Bartłomiej Gabryś z Katedry Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomii.

Jak dowiedziało się Radio eM w Śląskiej Izbie Rolniczej, tej wiosny pietruszki posiano znacznie więcej niż w ubiegłym roku. Jest więc szansa, że ceny spadną, ale nie wiadomo jeszcze jakie straty w pietruszce wyrządziła tegoroczna susza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama