107,6 FM

Co trzeci uczeń zagrożony uzależnieniem od telefonu! Wyniki badań Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Około 3,5% uczniów szkół podstawowych jest uzależnionych od telefonu komórkowego, a kolejne 36% jest w grupie osób zagrożonych uzależnieniem - wynika z badań Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Wyniki badań opublikował Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Uczelnia prowadziła je w  4 miastach

Opiekun badań, doktor Katarzyna Warzecha mówi, że uczniowie korzystają ze swoich smartfonów 'gdzie się da':

Wśród największych zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu badacze wymieniają: cyberprzemoc, naruszanie prywatności, pornografię i ograniczenie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich.

Rozrywka, filmy i gry - to rzeczy, jakich najczęściej poszukują w sieci młodzi mężczyźni. To wyniki ostatnich badań, dotyczących nadużywania Internetu. - Okazuje się, że dziewczyny i młode kobiety częściej słuchają muzyki, szukają informacji i korzystają z mediów społecznościowych, publikując swój wizerunek - tłumaczy doktor Dominika Ochnik z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, autorka raportu:

Z jej badań wynika, że 3% badanych ma objawy problematycznego korzystania z Internetu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama