107,6 FM

Modlitwa jest wtedy, gdy ma wymiar powszechny

Do modlitwy za ofiary ataku na obóz migrantów w stolicy Libii - Trypolisie wezwał Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. W jego wyniku zgięło ponad 100 osób i jest wielu rannych.

Czytany dzisiaj fragment Ewangelii ukazuje Jezusa, który wysyła na misję 72 uczniów, oprócz 12 apostołów - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański na Placu św. Piotra w Watykanie.

Papież zwrócił uwagę, że Pan polecił im, aby nie brali ze sobą niczego, ale aby się modlili i udali się w drogę. Nawiązał również do innego fragmentu dzisiejszych czytań, mówiącego o potrzebie robotników na żniwa Pańskie. Ojciec Święty zaznaczył, że liczba 72 uczniów wskazuje prawdopodobnie wszystkie narody, gdyż w Księdze Rodzaju wspomina się o tyluż różnych narodach. Zapowiada to misję Kościoła głoszenia Ewangelii wszystkim ludom - podkreślił.

Franciszek przywołał następnie fragment mówiący o robotnikach, których brakuje na żniwach Pańskich, dodając, że ta prośba Jezusa jest ciągle ważna i aktualna. - I każdy z nas powinien to czynić - prosić Pana żniwa, aby posłał robotników na nie - sercem otwartym, postawą misyjną, a nasza modlitwa nie powinna się ograniczać tylko do naszych potrzeb, gdyż modlitwa prawdziwie chrześcijańska jest wtedy, gdy ma wymiar powszechny - przypomniał Franciszek.

Papież wezwał także do modlitwy za ofiary ataku na obóz migrantów w stolicy Libii - Trypolisie. - Mimo, że minęło już kilka dni proszę was o modlitwę za biednych bezbronnych ludzi zabitych i rannych w wyniku ataku lotniczego, który uderzył w obóz dla migrantów w Libii. Społeczność międzynarodowa nie może tolerować tak poważnych faktów. Modlę się za ofiary: Bóg pokoju wita zmarłych u siebie i wspiera rannych. Mam nadzieję, że korytarze humanitarne dla najbardziej potrzebujących migrantów zostaną zorganizowane w sposób uzgodniony i poszerzony. Pamiętam także o wszystkich ofiarach masakr, które miały ostatnio miejsce w Afganistanie, na Mali, w Burkina Faso i Nigrze - powiedział Franciszek i poprosił o chwilę modlitwy w ciszy za ofiary.

W wyniku ataku z powietrza 2 lipca na obóz migrantów, położony w Tadżurze, na wschodnich przedmieściach stolicy Libii - Trypolisu zginęło ponad 100 osób. Liczbę rannych trudno na razie ocenić, ale wiadomo, że wiele nich jest w stanie ciężkim. W obozie przebywało ponad 600 migrantów z różnych krajów afrykańskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama