107,6 FM

Mikołów. Śmiertelny wypadek komendanta policji

Nadkom. Krzysztof Skowron, komendant powiatowy policji w Mikołowie, zginął w wypadku. Doszło do niego na DK 79 w Wełninie.

Informację potwierdziła Komenda Główna Policji. "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wypadku drogowym zginął tragicznie nadkom. Krzysztof Skowron - Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie. Rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym kondolencje, wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji składa Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie" - czytamy na stronie policji w Mikołowie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło na skrzyżowaniu w miejscowości Wełnin. Kierowca Toyoty podczas wykonywania skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka na motocyklu komendantowi. Pomimo niemal godzinnej reanimacji nie udało się go uratować.

Nadkom. Krzysztof Skowron do policji wstąpił w 1994 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Do 2013 r. związany był z gliwickim garnizonem. Następnie kolejno pełnił funkcje: komendanta komisariatu w Pyskowicach, komendanta powiatowego w Strzelcach Opolskich i zastępcy komendanta miejskiego w Rybniku. Od 1 czerwca 2018 r. był komendantem powiatowym policji w Mikołowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama