107,6 FM

3.07.2019 | Skąd wiemy, że sakrament, to sakrament?

O praktykach Kościoła pierwszych chrześcijan i rozwijającej się teologii sakramentów rozmawiam z ks. Grzegorzem Strzelczykiem. Dominika Szczawińska - zapraszam.

 

Ks. Grzegorz Strzelczyk, Dominika Szczawińska   Ks. Grzegorz Strzelczyk, Dominika Szczawińska

Słowo sakrament oznacza tajemnicę. Jak więc wyglądać będzie rozmowa o tym, co niemożliwe do wyjaśnienia? Ks. Grzegorz Strzelczyk proponuje lekcję historii. W studiu Radia eM podróż w czasie do wspólnot wczesnochrześcijańskich gromadzących się na sprawowaniu sakramentów.

Szafarz sakramentu, forma i materia - czyli porządkowanie wiedzy na temat udzielania sakramentów.

O tym dlaczego potrzebujemy gestów? I o tym co zrobić, by sakrament był ważny?

Ważność i godziwość sakramentu - kiedy przyjęcie sakramentu zamiast pomagać, szkodzi?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Poniedziałek-Czwartek, 20.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Czwartek, 20.00 - Boski wieczór  

„Boski wieczór” to letnia propozycja Radia eM. Dobre lektury, nie tylko o wierze i Panu Bogu, w każdy poniedziałek poleca Dominika Szczawińska.

We wtorki Kasia Widera odsłoni przed Wami Kościół młodych.

W środy na wakacyjny magazyn Credo zaprasza Dominika Szczawińska.

Jeśli chcecie poznać receptę na szczęśliwy związek małżeński, włączcie radioodbiornik w czwartek. O pięknie relacji damsko-męskich opowie ks. Marek Dziewięcki.

Programy