107,6 FM

Mysłowice: butelkomat i gotówka za plastik. Skup plastikowych butelek wzorem Krakowa

W mysłowickim urzędzie miasta stanął automat do skupu plastikowych butelek. Za wrzuconą butelkę maszyna - butelkomat, wydaje 10 groszy.

Mysłowice podążyły wzorem Krakowa. W tamtejszym urzędzie miasta stanął automat wydający gotówkę za każdą wrzuconą tam butelkę, lub puszkę. Kwotę 1000 złotych za 10 000 butelek ufundował mysłowicki restaurator - firma Braks. Mieszkańcy zauważają, że walające się plastikowe butelki są sporym problemem - mówi Marcin Podsiadło z Zakładu Oczyszczania Miasta Mysłowice:

Urzędnicy zachęcają, by monetę wrzucić do stojącej obok puszki z datkami na mysłowickie organizacje pozarządowe. Przypomnijmy, że pierwsze tego typu urządzenie - płacące gotówką za każdą plastikową butelkę - uruchomiono w połowie kwietnia w Krakowie. Teraz pomysł rozprzestrzenia się w całym kraju - wylicza Piotr Pękacki szef firmy Sortbox, dostarczającej urządzenia:

Tymczasem ministerstwo środowiska pracuje nad rozwiązaniami systemowymi, które obejmą kaucją każdą sprzedawaną plastikową butelkę. Tak jest już w kilkunastu krajach Europy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama