107,6 FM

Jak radzić sobie z rozproszeniami na modlitwie?

Odpowiedź znajdziecie w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".

Znacie to? W końcu znajdujemy chwilę na modlitwę. Klękamy, zaczynamy mówić do Pana Boga i nagle, jak stado kaczek, ze wszystkich stron nadlatują rozproszenia, przypomnienia, myśli o wszystkim, tylko nie o samej modlitwie. Próbujemy je odpędzić, ale wracają jak uprzykrzone muchy. Kończymy modlitwę bardziej zmachani niż po przebiegnięciu półmaratonu. Czy da się coś z tym zrobić?

"Myślę, że pierwszym krokiem jest przyznanie się w czasie modlitwy: - Panie Boże, jestem rozproszony. On i tak o tym wie, ale dobrze przed samym sobą nazwać rzecz po imieniu - pisze Marcin Jakimowicz w najnowszym (29/2019) numerze GN. - Przecież punktem wyjścia wielkich mistyków, których dzienniki duchowe połykamy z wypiekami na twarzy, było pokorne stwierdzenie: Nie umiem się modlić".

Zabierz modlitwę na wakacje. Zaprasza Marcin Jakimowicz

GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 25.06.2019 AKTUALIZACJA 28.06.2019

Zabierz modlitwę na wakacje

Jakie inne rady przeciw rozproszeniom na modlitwie ma dla wszystkich nasz dziennikarz, przeczytacie w jego artykule "Strzelanina".

Możecie zamówić również e-wydanie numeru.

Cały czas zachęcamy też do pobierania na swoje urządzenia mobilne lub słuchania online modlitw, które na początku wakacji specjalnie dla Was nagrali nasi dziennikarze.

Zachęcamy do darmowego założenia konta i logowania się w naszym serwisie (można za pośrednictwem Google i Facebooka). Przypominamy, że tylko zalogowani użytkownicy będą mogli brać udział w dyskusjach oraz komentować artykuły na gosc.pl. Zalogowanie się w serwisie „Gościa” daje też dodatkowe możliwości, z których warto skorzystać, takie jak założenie własnego bloga lub strony internetowej, wzięcie udziału w konkursie, dodanie zaproszenia na wydarzenie w swojej okolicy, a także uzyskanie dostępu do wybranych treści i serwisów specjalnych. Zapraszamy.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama