107,6 FM

Bytom. Składowisko odpadów w Bobrku do wygaszenia. Koniec z uciążliwymi zapachami

Prezydent Bytomia - Mariusz Wołosz wygasił zezwolenie na przetwarzanie odpadów w Bobrku. Mieszkańcy od lat skarżyli się tam na uciążliwe zapachy.

Mieszkańcy Bytomia mogą odetchnąć z ulgą. Prezydent Mariusz Wołosz wygasił zezwolenie na przetwarzanie odpadów w Bobrku przy ul. Pasteura. Składowisko od lat powodowało uciążliwe zapachy. Decyzja prezydenta dziś weszła w życie:

 

Co ważne - teren, na którym składowano opady jest w rękach prywatnych i to do właścicieli należy  jego posprzątanie. Proces może potrwać co najmniej kilka lat.

- Gdy składowisko działało nie dało się żyć - mówiła radiu eM pani Anna- jedna z mieszkanek dzielnicy:

 

Dotychczas władze Bytomia uchyliły lub wygasiły 25 podobnych zezwoleń. Jak dowiedziało się radio eM - niebawem zostanie uchylonych kolejne 5.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama