107,6 FM

Gilowice: metan z Miedźnej zasili lokalną sieć gazowniczą. Wyniki projektu Geo-Metan

Metan odciągany z węgla zasili lokalną sieć gazowniczą w Gilowicach w gminie Miedźna. To efekt testów produkcyjnych, jakie Polskie Górnictwo Naftowe prowadziło w tym rejonie w ramach projektu "Geo-Metan"

Metan z Gilowic w gminie Miedźna zasili lokalną sieć gazowniczą. To efekt testów produkcyjnych, jakie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prowadziło w tym rejonie w ramach projektu "Geo-Metan". Namacalnym dowodem na to, że z pokładów węgla można uzyskać metan jest płomień, który pali się nad terenami, gdzie prowadzone są odwierty:

tłumaczył prezes PGNiG, Piotr Woźniak. Testy jednak wypadły obiecująco. Spółka zapowiedziała, że uruchomi Ośrodek Zbioru Gazu w drugiej połowie 2020 roku.

A o korzyściach płynących z projektu mówił na konferencji podsumowującej badania wicepremier Jacek Sasin:

Odwierty rozpoczną się też w innych miejscach regionu, między innymi w okolicach rudzkiej kopalni Bielszowice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama