107,6 FM

Większość imigrantów we Włoszech to chrześcijanie

Większość imigrantów mieszkających we Włoszech jest chrześcijanami. Wynika to z danych statystycznych opublikowanych przez fundację ISMU - Inicjatywy i Badania nad Multietnicznością w Mediolanie.

 Wyznawcy katolicyzmu, prawosławia, protestantyzmu i innych odłamów chrześcijaństwa stanowią 53,6 proc. imigrantów. Jest ich 2,8 mln wobec 1,8 mln imigrantów muzułmanów (34,5 proc.). Imigranci buddyści stanowią 2,6 proc., hinduiści 2,2 proc., zaś sikhowie 0,9 proc.

Znacznie wzrosła liczba prawosławnych, którzy stanowią 29,7 proc. imigrantów i protestantów (3,5 proc.), jak również ateistów i agnostyków (9,5 proc.).

Jednak w porównaniu z ubiegłym rokiem doszło do lekkiego spadku liczby imigrantów chrześcijan i wzrostu liczby muzułmanów. Według ISMU ma to związek z tym, że nie brano już pod uwagę 112 tys. obcokrajowców, którzy w międzyczasie uzyskali włoskie obywatelstwo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama