107,6 FM

Katowice. Pikieta związkowców z Huty Pokój. Jest odpowiedź prezesa Węglokoksu

Przed katowickim Węglokoksem pikietowali dziś związkowcy z Huty Pokój. Pracownicy rudzkiego zakładu obawiają się o swoje miejsca pracy.

Pracownicy Huty Pokój w Rudzie Śląskiej boją się o swoje miejsca pracy. Według związkowców zagrożona jest przyszłość zakładu. Obecnie pracuje w nim prawie 800 osób. Dziś przed siedzibą katowickiego Węglokoksu, do którego należy huta, odbyła się pikieta.

Według związkowców zakład potrzebuje planu naprawczego, bo stracił płynność finansową. O szczegółach mówi Mariusz Latka, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Sierpień '80 w Hucie Pokój:

Do pikietujących pracowników wyszedł prezes Węglokoksu - Tomasz Heryszek:

Prezes Węglokoksu zaprosił związkowców do dialogu. Okrągły stół ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama