107,6 FM

Katowice. W szpitalu MSWiA powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Obok autostrady i AWFu

Jest umowa na budowę nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Katowicach. SOR powstanie w Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przy ul. Głowackiego.

W 2021 roku Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Katowicach będzie dysponował Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. SOR przy ul. Głowackiego będzie kosztował około 15 milionów złotych. - 2/3 tej kwoty przeznaczymy na prace budowlane, a resztę na wyposażenie - mówi Piotr Grazda dyrektor szpitala:

Oddział będzie zlokalizowany w centrum Katowic.

Waldemar Kraska, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, który złożył podpis pod umową ma świadomość, że działalność SORów wymaga poprawy:

80% będzie pochodziło ze środków państwa. Pozostałą kwotę pokryją środki europejskie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama