107,6 FM

Premier Morawiecki o drodze "kluczowej dla rozwoju południowej części województwa"

Powstanie m.in. wschodnia obwodnica Raciborza jako część drogi Racibórz-Pszczyna. Umowy na budowę dróg w województwie śląskim zostały podpisane w Katowicach z udziałem premiera Morawieckiego.

Poza budową zupełnie nowej drogi - wschodniej obwodnicy Raciborza - przebudowana zostanie Droga Krajowa 913 na odcinku Będzin - Celiny. Obie te inwestycje zrealizuje firma STRABAG. Umowy w tej sprawie zostały podpisane 12 sierpnia w Katowicach z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Wschodnia obwodnica Raciborza ma kosztować niespełna 300 mln złotych, z czego połowa ma pochodzić z dofinansowania z funduszów unijnych. Jej budowa jest etapem budowy drogi regionalnej Racibórz-Pszczyna. Niektóre fragmenty tej trasy już są gotowe; jesienią m.in. ma być gotowy pierwszy odcinek w Rybniku.

- Droga ta będzie miała przebieg równoleżnikowy, bardzo potrzebny w województwie śląskim - komentował w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił uwagę, że drogi przebiegające z południa na północ są w regionie lepiej rozwinięte, zwłaszcza A1 i S1. - Natomiast województwo potrzebuje więcej połączeń wschód i zachód. I tutaj Droga 935 z Raciborza do Pszczyny przez Rybnik i Żory, jest kluczowa dla rozwoju południowej części województwa - zaznaczył.

Premier dodał, że ta droga stworzy szanse na nowe inwestycje w tej części Śląska.

W obecności Mateusza Morawieckiego została też podpisana umowa na przebudowę Drogi Krajowej 913 między Będzinem a miejscowością Celiny. Trasa jest alternatywną drogą z aglomeracji śląskiej na lotnisko w Pyrzowicach. Ta przebudowa kosztuje blisko 107 mln zł, z czego 95 mln pochodzi z dofinansowania unijnego.

Premier Mateusz Morawiecki 12 sierpnia 2019 r. na Śląsku Agata Nurek /Rado eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • MarcinRzepka
    12.08.2019 19:41
    Bardzo dobrze Panie Premierze! Ciesze się że w końcu możemy się rozwijać !
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama