107,6 FM

Poznaj tajniki tworzenia instrumentów w Otwartej Pracowni Instrumentów

Zobacz mistrzów przy pracy, poznaj ich autorskie instrumenty i przenieś się w świat niezwykłej, tradycyjnej muzyki.

Otwarta Pracownia Instrumentów to niezwykły projekt, który zostanie zrealizowanych między 19 a 23 sierpnia w Zakopanem w ramach Jarmarku Świętej Cecylii. Każdego dnia między 11 a 18 będzie można odwiedzić zlokalizowany na Dolnej Równi Krupowej namiot, w którym ponad 40 twórców z całej Polski zaprezentuje swoje instrumenty i zapozna ze specyfiką ich tworzenia.

Na miejscu będzie można zobaczyć jak powstają m.in. dudy, fujary, gwizdki, okaryny, skrzypce, końcówki, wiolonczele, basy, dwojnice, kantele, fidel, citola, nyckelharpa, lira korbowa, suka biłgorajska, chordofon płocki, viola da gamba, złóbcoki, skrzypce, heligonka, akordeon, gitara modułowa i wiele innych. Co więcej, pod fachowym okiem i uchem mistrzów będzie można szukać dźwięków i własnoręcznie, po raz pierwszy w życiu, tworzyć proste instrumenty.

 

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama