107,6 FM

Zmarł ks. Rajmund Machulec

Był emerytowanym proboszczem z Piekar Śląskich - Józefki. Pochodził z Borowej Wsi. Zmarł dwa tygodnie przed swoimi 81. urodzinami. AKTUALIZACJA - pogrzeb w środę.

Jego pogrzeb odbędzie się w środę 21 sierpnia 2019 roku w parafii św. Józefa w Piekarach Śląskich-Józefce. Modlitwa różańcowa o 10.30, liturgia pogrzebowa o 11.00.

Ks. Rajmund Machulec urodził się 29 sierpnia 1938 roku w Borowej Wsi, dzisiejszej dzielnicy Mikołowa, w rodzinie Wilhelma i Marii z d. Kurpas. W 1952 roku, po ukończeniu Szkoły Ogólnokształcącej Stopnia Podstawowego w Borowej Wsi, wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego im. św. Jacka w Katowicach. Naukę i formację kontynuował w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie w latach 1956-1961. Święcenia kapłańskie przyjął 25 czerwca 1961 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach z rąk bp Herberta Bednorza.

Od sierpnia 1961 do kwietnia 1962 roku przebywał w Olzie k. Wodzisławia jako pomocnik tamtejszego chorego proboszcza, a swego stryja ks. Jana Machulca. W kolejnych latach duszpasterzował jako wikariusz w Bytomiu-Łagiewnikach, Imielinie i Piekarach Śląskich.

W 1971 r. został rektorem kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Piekarach Śląskich, znajdującego się na terenie Kalwarii Piekarskiej. W 1979 r. otrzymał dekret ustanawiający go wikariuszem-ekonomem parafii św. Józefa w Józefce, a następnie został jej proboszczem. Na tym urzędzie pozostawał do przejścia na emeryturę w 2005 roku.

W latach 80. XX wieku upiększał kościół. Po długich staraniach otrzymał zgodę na budowę nowego probostwa, a także cmentarza z kaplicą cmentarną i domem gospodarczym. W 1987 został też mianowany dziekanem dekanatu Piekary Śląskie.

Zmarł 16 sierpnia 2019 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama