107,6 FM

Historia Piekar Śląskich do podziwiania i zaangażowania

Fasada kościoła na piekarskiej Kalwarii 25 sierpnia o 21.00 zamieniona zostanie w gigantyczną scenę, na której światło w trakcie pokazu mappingowego zatańczy historię wielkiego Ślązaka - ks. Jana Alojzego Ficka.

Stowarzyszenie Wrazidlok przygotowało trzy dodatkowe atrakcje: rajzę po Piekarach, pokaz świetlny z udziałem publiczności i fotołowy dla pasjonatów fotografii.

- Od lat staramy się przybliżać wspaniałości śląskiej historii w sposób nieszablonowy i zaskakujący. Tym razem przygotowaliśmy oprócz pokazu mappingowego trzy dodatkowe atrakcje. Zapraszamy do udziału! Piekary to stare, bogate historią i warte podziwiania miasto - mówi Łukasz Zimnoch, prezes Stowarzyszenia Wrazidlok.

W niedzielę 25 sierpnia o 16.00 rozpocznie się rajza - wycieczka po Piekarach z przewodnikiem. O historii miasta opowie Dariusz Pietrucha. Początek na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Wyszyńskiego. Wycieczka potrwa 2 godziny.

Plan wydarzenia:

16.00 – rajza
21.00 – przywitanie gości
21.10 – początek mappingu
21.30 – koncert pieśni religijnych
22.00 – fotołowy – co 60 sek. kolor fasady kościoła kalwaryjskiego zostanie zmieniony. Ta część przygotowana została specjalnie dla fotografów i fotoamatorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama