107,6 FM

Modlitwa za ofiary tragedii w Tatrach

W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem została odprawiona Msza św. w intencji ofiar dzisiejszej burzy w Tatrach. Piątek, sobota i niedziela będą pod Giewontem dniami żałoby.

Ks. Marcin Bieniasz SAC, który przewodniczył Eucharystii, mówił, że w sposób szczególny wszyscy dziś pamiętają i modlą się za ofiary dzisiejszej tragedii w Tatrach. Prosił o modlitwę za tych, którzy zginęli, o dar życia wiecznego dla nich. Msza św. odprawiona została ponadto w intencji poszkodowanych, o ich szybki powrót do zdrowia. - Modlimy się także o siły dla tych wszystkich, którzy uczestniczą w akcji ratunkowej - powiedział kapłan.

Piątek, sobota i niedziela będą w Zakopanem dniami żałoby. Nie odbędzie się zaplanowany na piątek koncert finałowy 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zespoły folklorystyczne biorące udział w zakopiańskim festiwalu będą wspólnie modlić się w intencji ofiar tragedii w Tatrach, a także o zdrowie wszystkich poszkodowanych oraz w intencji służb zaangażowanych w akcję ratunkową.

Odwołano także koncerty, które miały się odbyć w czwartek. Publiczność zgromadzona na festiwalowych wydarzeniach modliła się w intencji ofiar burzy. Zbierano datki na rzecz zakopiańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego. - Współczujemy wszystkim poszkodowanym i ich rodzinom - podkreślał burmistrz miasta Leszek Dorula.

"Zwracam się do wszystkich organizatorów imprez o charakterze rozrywkowym, kulturalnym i sportowym z apelem o ich odwołanie bądź ograniczenie w czasie trwania żałoby. Łączę się w bólu z rodzinami ofiar i wszystkimi poszkodowanymi, proszę także mieszkańców o modlitwę w ich intencji" – napisał w komunikacie.

Na znak żałoby przed Urzędem Miasta Zakopane zostaną wywieszone i opuszczone do połowy masztu flagi państwowe i miejskie.

Od uderzenia pioruna w okolicach Giewontu zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Kolejna ofiara burzy była po stronie słowackiej Tatr. Wiele osób zostało rannych. W Tatrach ciąż trwa akcja ratunkowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama