107,6 FM

Wyraźna przewaga PiS nad KO w sondażu przedwyborczym

Ponad 40 proc. Polaków chce oddać swój głos na PiS - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Jak poinformował w środę portal, partia Jarosława Kaczyńskiego ma sporą przewagę nad Koalicją Obywatelską - na formację pod przywództwem Grzegorza Schetyny zagłosować chce blisko 27 proc. badanych.

Jak podaje Onet, "gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, to zdecydowanym zwycięzcą byłoby Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 41,5 proc. głosów". "Drugie miejsce należałoby do Koalicji Obywatelskiej, która zanotowała poparcie 26,6 proc. respondentów. Podium zamyka Lewica - SLD, Wiosna, Razem. Zagłosowałoby na nią 12,2 proc. badanych" - czytamy.

Według sondażu, którego wyniki przytacza portal, "w Sejmie znaleźliby się także przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicja Polska (PSL + Kukiz'15) z 7,2 proc. głosów". "Pod 5 proc. progiem wyborczym w sondażu IBRiS znalazła się Konfederacja zdobywając poparcie 4,7 proc. respondentów. Aż 7,8 proc. osób odpowiedziało, że nie wie lub trudno im powiedzieć na kogo oddaliby głos" - napisano.

Jak dodano w artykule, "IBRiS zapytał także o to, ile osób wzięłoby udział w wyborach". "Okazuje się, że 41,1 proc. osób +zdecydowanie+ poszłoby zagłosować. +Raczej tak+ odpowiedziało 12,1 proc. badanych. Razem to 53,3 proc. respondentów. 14 proc. osób odpowiedziało, że +raczej nie+, a aż 31,9 proc. zadeklarowało, że +zdecydowanie nie+ weźmie udziału w wyborach. Grupa 0,8 proc. badanych wciąż nie wie, czy poszłaby zagłosować" - poinformowano.

Ogólnopolskie badanie zostało wykonane przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Onetu 26 sierpnia 2019 roku. Próba wynosiła 1100 osób. Sondaż zrealizowano przy pomocy metody wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI).

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  28.08.2019 08:25
  Opozycja stara sie jak może, aby tych wyborów nie wygrać. Może ma to sens?
  doceń 6
 • seitz
  28.08.2019 08:59
  Ludzie oceniają pracę po efektach. Tusk nie rządził źle, ale Morawiecki rządzi znacznie lepiej. Sukcesy gospodarcze Polski pomimo zastoju w Niemczech, od których jesteśmy uzależnieni tylko to potwierdzają.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama