107,6 FM

Śląsko-Dąbrowska Solidarność w obronie Kościoła Katolickiego

- Atak na Kościół Katolicki budzi nasze oburzenie i obrazę - napisali w specjalnym oświadczeniu członkowie Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. W ten sposób związek wyraził sprzeciw wobec działań wymierzonych przeciwko Kościołowi.

W stanowisku Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności wskazano na wpływ nauki Kościoła Katolickiego w budowę związku. Sprzeciw dotyczy między innymi profanowania i szydzenia z symboli religijnych. Został on podpisany podczas wczorajszych obrad Zarządu Regionu.

Rozmowy dotyczyły też trudnej sytuacji w branży energetycznej i hutniczej, zwłaszcza Huty Pokój w Rudzie Śląskiej. W obradach wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama