107,6 FM

"Rapsodia Śląska" na Stadionie Śląskim w Chorzowie

"Rapsodia Śląska" miała miejsce wczorajszego wieczora na Stadionie Śląskim. Było to gigantyczne widowisko multimedialne w 100. rocznicę powstań śląskich.

Na płycie stadionu zamontowano olbrzymi ekran do projekcji i około 500 metrów kwadratowych ekranów diodowych. Wydarzenia oświetlało 700 urządzeń oświetleniowych, a na scenie wystąpiło ponad 300 artystów. Byli wśród nich Monika Brodka, Miuosh, Marcin Wyrostek, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz chórzyści i muzycy Filharmonii Śląskiej z udziałem wybitnego skrzypka Janusza Wawrowskiego.

"Rapsodia Śląska" na Stadionie Śląskim w Chorzowie   Justyna Stolfik-Binda / Radio eM

Na to wielkie widowisko laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek przygotował specjalną kompozycję, tytułową "Rapsodię", która została entuzjastycznie przyjęta przez zgromadzoną publiczność:

Tak właśnie było wczoraj na "Rapsodii Śląskiej". Zgromadziła ona na Stadionie Śląskim ponad 25 tysięcy widzów.

"Rapsodia Śląska" na Stadionie Śląskim w Chorzowie   Justyna Stolfik-Binda / Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • wierny czytelnik
    02.09.2019 09:12
    Nie wiem skąd się znalazła tam niezwiązana z tematem pani Brodka. Wybitne owacje na wejście zebrał zespół Śląsk. Ogólnie bardzo fajna sprawa, świetny reżyser, artstycznie udane dzieło. Brakowało jednak jakiegoś komentarza tak jak wyglądało to w Warszawie na stadionie. Po części artystycznej był atematyczny koncert, a powinny być tematyczne piosenki przedzielone komentarzem.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama