107,6 FM

Śląskie: są pierwsze pieniądze na linie autobusowe, łączące małe miejscowości

Są pierwsze w województwie śląskim pieniądze na linie autobusowe, łączące małe miejscowości z siedzibami gmin i powiatów

Połączenia umożliwia utworzony przez rząd Fundusz rozwoju przewozów autobusowych. Dzisiaj w Bielsku-Białej wojewoda śląski podpisał umowę o dofinansowanie z tutejszym przewoźnikiem. Co porozumienie oznacza w praktyce? O tym powiedział Radiu eM Radosław Ostałkiewicz, przewodniczący Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego.

Bielski przewoźnik otrzyma w tym roku 591 tysięcy złotych. O wykorzystanie tych funduszy reporter naszej stacji pytał Seweryna Kobielę, dyrektora biura Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego.

Dopłatę otrzymał też powiat cieszyński.

- poinformował o kwocie dofinansowania Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński. A wojewoda Jarosław Wieczorek zapowiedział dalsze uruchamianie linii i podsumował ilość dotychczasowych wniosków.

Przypomnijmy, że w ramach programu przywracania nierentownych połączeń PKS, fundusz dopłaca do złotówki za tak zwany "wozokilometr".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama