107,6 FM

Ksiądz Piotr R. podejrzany o seksualne wykorzystanie dwóch nastolatek

Jest oświadczenie gliwickiej kurii - ksiądz został odsunięty od wszystkich obowiązków. Duchowny nie przyznaje się do winy.

Zarzuty dotyczące doprowadzenia dwóch 17-latek do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym usłyszał w prokuraturze ksiądz Piotr R. z diecezji gliwickiej. Według prokuratury, do przestępstw doszło osiem lat temu podczas wakacyjnego wyjazdu do Świnoujścia.

Po zatrzymaniu i przesłuchaniu prokuratura domagała się aresztowania podejrzanego, jednak sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora i odroczył wydanie uzasadnienia. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska zapowiada złożenie zażalenia na tę decyzję.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi od grudnia 2018 r. Prokuratura Rejonowa Gliwice-Wschód po zawiadomieniu złożonym wtedy przez delegata biskupa gliwickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Wskazał on, że w sierpniu w 2011 r. jeden z duchownych diecezji gliwickiej przemocą doprowadził 17-letnią uczestniczkę wakacyjnego wyjazdu do poddania się innej czynności seksualnej oraz przetrzymywał ją w pokoju wbrew jej woli.

Według śledczych, podczas wyjazdu organizowanego przez parafię i księdza Piotra R. pokrzywdzona została także inna 17-latka. Ksiądz miał dotykać jej miejsc intymnych. Jak podaje prokuratura, obie pokrzywdzone złożyły "wyczerpujące i jasne zeznania", które biegły psycholog uznał za wiarygodne.

Pierwszy zarzut wobec księdza dotyczy pozbawienia wolności i doprowadzenia przemocą nastolatki do poddania się innej czynności seksualnej, a drugi doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej drugiej 17-latki przez nadużycie stosunku zależności.

Czytaj dalej na kolejnej stronie >>>

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy