107,6 FM

Wypadek w Gliwicach. Jeden z robotników nie żyje

Podczas prac remontowych budynku przy ul. Daszyńskiego pod pracującymi tam robotnikami zawalił się dach.

W trakcie prac prowadzonych na poddaszu jednej z kamienic naprzeciwko szpitala miejskiego doszło do wypadku. Zarwało się zadaszenie, a stojący na nim mężczyźni spadli z wysokości kilku metrów. Jeden z nich zginął, a drugi z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

- Mimo długotrwałej reanimacji jednego z mężczyzn nie udało się uratować. Jego 26-letni kolega z wieloma obrażeniami trafił do szpitala - poinformował podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji.

Robotnicy zatrudnieni przez firmę wynajętą do przeprowadzenia remontu naprawiali dach pomieszczenia gospodarczego przy kamienicy.

- Będziemy wyjaśniać, jakie były przyczyny i okoliczności wypadku, czy te prace były prowadzone zgodnie z przepisami i regułami sztuki budowlanej - powiedział podinsp. Słomski.

Na miejscu wypadku pojawił się prokurator, policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza i inspekcja pracy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama