107,6 FM

"Będzie trzynasta emerytura na stałe"

Będzie trzynasta emerytura na stałe, waloryzacja kwotowo-procentowa; będziemy starali się podnosić minimalną emeryturę - zapowiada prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Super Expressu", który ukaże się w sobotę. Będziemy się starali polepszać byt najbiedniejszych emerytów - dodał.

Fragmenty wywiadu zostały opublikowane w piątek na stronie internetowej dziennika.

"Będzie trzynastka na stałe, waloryzacja kwotowo-procentowa, będziemy się starali polepszać byt najbiedniejszych emerytów, podnosić ich minimalną emeryturę" - podkreślił Kaczyński pytany, jakich propozycji najstarsi Polacy mogą spodziewać się po PiS.

Kaczyński pytany o konwencję PiS, która odbędzie się w sobotę w Lublinie odparł: "Omówimy różne propozycje, także te społeczne. Będzie moje wystąpienie, pana premiera (Mateusza Morawieckiego) i pani Beaty Szydło".

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  07.09.2019 06:54
  W tzw. zrównoważonym projekcie budżetu nie ujęto tej "trzynastki". Więc albo się komuś zabierze, albo budżet jednak będzie z deficytem.
  doceń 10
 • velario-new
  07.09.2019 08:31
  A KO zapowiedziała przyjęcie Aktu Odnowy Demokracji - ustawy, która przywróci niezależność władzy sądowniczej tam, gdzie została ona zdemolowana przez PiS - widzę że na stronie GN wolno uprawiać propagandę przedwyborczą, więc wprowadzam trochę równowagi.
  doceń 12
 • pogodzona
  07.09.2019 11:03
  Wolałabym stałą zmianę zasad ustalania wysokości emerytury (przecież ty "tylko" ustawa) niż dodawnictwo....
 • Drem00r
  07.09.2019 15:38
  Kaczyński obiecał jeszcze podniesienie płacy minimalnej do 3000 złotych. W sumie nie jego pieniądze, tylko pracodawców. Tyle, że pracodawcy w gospodarce konkurującej ceną nie będą mieć zapasu, by wytrzymać taką zmianę. Natomiast koncerny już teraz wolą inwestować w Rumunii i na Słowacji.
  doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama