107,6 FM

Siemianowice Śląskie. Architektura wchodzi do liceum

Architektura wchodzi do LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. „Ogólniak” zaczyna kształcić przyszłych architektów z Politechniką Krakowską i Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach.

Co ogólniak może mieć wspólnego z architekturą? W Siemianowicach Śląskich jest przedsionkiem studiów wyższych. Tamtejsze LO im. Jana Śniadeckiego rozpoczęło współpracę m. in. z Politechniką Krakowską, dzięki temu utworzono pierwszą w mieście klasę o profilu architektura. - Mówi prof. Klaudia Stala, dyrektor Instytutu Historii Architektury i Konserwacji Zabytków w Krakowie:

Naukę w klasie o profilu architektura rozpoczęło w Siemianowicach  25 uczniów, którym już teraz marzy się zawód architekta - mówi Kacper Krawczyk, jeden z uczniów:

Wyjazdy są możliwe dzięki współpracy siemianowickiego ogólniaka z Politechniką Krakowską. Wykładowcy tej uczeni będą prowadzić zajęcia z licealistami, a także aktywizować młodzież na terenie Krakowa. Jest to jedno z miast, które, dysponuje ogromną ilością obiektów zabytkowych, wykładowcy chcą by młodzi bezpośrednio zapoznali się z różnymi obiektami.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama