107,6 FM

Sondaż poparcia partii na miesiąc przed wyborami

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu 40 proc. badanych deklarujących udział w nich poparłoby PiS; 24 proc. - Koalicję Obywatelską, 11 proc. - zagłosowałoby na kandydatów Lewicy, a 6 proc. na PSL-Koalicję Polską - wynika z sondażu Kantar.

Według sondażu na PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem zagłosowałoby 40 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach do Sejmu.

Na Koalicję Obywatelską tworzoną przez PO, Nowoczesną, Inicjatywę Polska i Partię Zieloni głos oddałoby 24 proc. respondentów.

Na ugrupowania lewicowe - SLD, Lewicę Razem i Wiosnę, których kandydaci będą startować z list KW SLD - zagłosowałoby 11 proc. ankietowanych.

6 proc. wybrałoby PSL-Koalicję Polską - z list tego komitetu startują też kandydaci Kukiz'15.

Na Konfederację Wolność i Niepodległość (partie KORWiN i Ruch Narodowy oraz środowisko Grzegorza Brauna) zagłosowałoby 2 proc.

17 proc. ankietowanych spośród tych, którzy zadeklarowali udział w wyborach stwierdziło, że trudno im powiedzieć na kogo oddaliby głos.

Chęć udziału w wyborach do Sejmu zadeklarowało łącznie 66 proc. respondentów - zdecydowanie uczestniczyć w wyborach zamierza 32 proc., a raczej wzięłoby w nich udział 34 proc.

« 1 »
 • podajnik
  16.09.2019 22:32
  Ostatecznie i bezwzględnie przkonał mnie do PiSu zerowy deficyt budżetowy.
  Żeby Donald liberał nie potrafił przez 8 lat doprowadzić do zerowego deficytu.
  Sory, ale ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wielkie to jest osiągnięcie.
  Listę forumowych mądrali mogę opublikować.
  Wmawiali mi przez 2 lata, że gdy skończy się wzrost gospodarczy w Niemczech to u nas też się skończy.
  Guzik prawa. W niemczech jest ujemny wzrost a u nas +4% i brak deficytu w obecnej ustawie budżetowej.
  doceń 22
 • janek32
  17.09.2019 08:42
  Panie Podajnik, Pana tekst jest oburzający, aż musiałem się zarejestrować aby odpowiedzieć. 1) Nie ma inwestycji, czyli nie ma wydatków. Ten rząd nic nie buduje, nawet nie potrafią dokończyć dróg, wykonawcy schodzą z placów budowy (np. obwodnica Częstochowy). Mamią oczy tylko wielkimi projektami na 2040 rok... 2) W tym budżecie nie ma zapisanych mnóstwa wydatków np. na 13 emeryturę, a to jest aż 10mld zł. 3) Nie ma wydatków na służbę zdrowia, na SORach ludzie umierają, kolejki do specjalistów się wydłużyły. 4) Premier manipuluje, żeby nie powiedzieć kłamie. Świetnie nauczył się tego dojąc klientów jako szef zachodniego banku (zarobił 30 mln zł wciskając biednym ludziom kredyty). 5) Ta władza trzyma się tylko dzięki olbrzymim nakładom na propagandę, część społeczeństwa nie dostaje w ogóle informacji, czyta tylko to na co Partia im pozwoli.
  doceń 7
 • kolo
  17.09.2019 08:50
  Podajnik: pełna zgoda.
  Janek32: jesteś z młodzieżówki PO? Zaprezentowałeś nam właśnie bieżący przekaz wyborczy tej partii. Słowo w słowo, tak jak są dyspozycje. Myślisz że tutaj ktoś się na to nabierze?
  doceń 13
 • Anonim (konto usunięte)
  17.09.2019 08:53
  Szkoda, że opozycja usilnie robi wszystko aby wygrać tych wyborów. Choć może to i lepiej, bo to obecni rządzący już bez wymówek będą musieli zmierzyć się z nadchodzącym kryzysem.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama