107,6 FM

Nieznane spotkanie Jana Pawła II z o. Pio

Dokładnie 51 lat mijaj od śmierci św. Ojca Pio, a jego życie wciąż ukrywa wiele nieznanych dotąd faktów. Okazuje się na przykład, że dwukrotnie, a nie raz, jak do tej pory przypuszczano, odwiedził go Karol Wojtyła.

Odkrył to Stefano Campanella dyrektor Telewizji Ojca Pio, który wciąż przeszukuje archiwa w San Giovanni Rotondo i rozmawia ze świadkami. Jak powiedział Radiu Watykańskiemu, w 1965 r. przyszły papież był w Troi na zaproszenie miejscowego biskupa, którego poznał na Soborze. Przy tej okazji abp Wojtyła odwiedził Ojca Pio, by podziękować mu za dwa cuda, które dokonały się za jego wstawiennictwem w 1962 i 1963 r.

Jak podkreśla Campanella życie Ojca Pio wciąż zawiera wiele nieodkrytych kart. Niemniej ciekawe jest jednak również dokumentowanie misji świętego kapucyna, która trwa nadal w San Giovanni Rotondo.

- Przede wszystkim jego współbracia kapucyni kontynuują najważniejszą misję Ojca Pio, czyli tę, która dokonuje się w konfesjonale, a polega ona, jak mówił sam święty, na uwalnianiu ludzi z sideł szatana. Tak wielu kapucynów doświadcza dziś tego samego, co Ojciec Pio, a mianowicie, że bardzo często spowiedź staje się początkiem nawrócenia – powiedział Radiu Watykańskiemu Stefano Campanella. – Jeden kapucyn z Brazylii opowiadał, że kiedyś stawił się u niego w konfesjonale penitent, który wyspowiadał się z 11 zabójstw i kompletnie zmienił swe życie, zerwał relacje ze zorganizowaną przestępczością. Inny kapucyn Kolumbijczyk powiedział, że kiedyś przypadkiem przyszedł za nim do konfesjonału jego rodak, który przybył do San Giovanni Rotondo, aby skończyć współpracę z międzynarodowym kartelem narkotykowym. W konfesjonale spotkał rodaka, otrzymał absolucję, a także pomoc w przemianie życia.

Nieznane dotąd fakty z życia Ojca Pio, jak również trwającą do dziś jego misję w San Giovanni Rotondo Stefano Campanella opisał w wydanej niedawno książce pod tytułem “Il cammino di un santo” (Droga świętego).

« 1 »
 • Dremor_
  24.09.2019 09:35
  Hagiografia Ojca Pio pisana przez jego współbaci nie jest do końca wiarygodna. Kapucyni pisali o jeszcze wcześniejszym spotkaniu z 1947 roku, kiedy to Ojciec Pio miał przepowiedzieć, że Wojtyła zostanie papieżem. Oczywiście relacja ta "odnalazła się" dopiero po wyborze na papieża.
  doceń 8
 • pcc
  24.09.2019 17:56
  Czy archiwista życia o.Pio dotarł do relacji ze spotkania ze świętym Aleksandra Wata, pisarza? Żyd i przedwojenny komunista, który przeszedł przez łagry i opuścił Rosję z Andersem. Cierpiał na chorobę psychosomatyczną i z rozpaczy pojechał do słynnego cudotwórcy, ale został wyrzucony przez niego z konfesjonału gdy powiedział mu, że to jego pierwsza spowiedź. Poł roku później Aleksander Wat popełnił samobójstwo z powodu bolesnej i nieuleczalnej choroby. Ojciec Pio miał możliwość uratowania Wata, ale nie rozpoznał jego stanu duchowego. To go nie obciąża, tylko mówmy prawdę i uprawiajmy hagiografii.
 • wietrzyk11
  25.09.2019 00:55
  Spokojnie, jeszcze dużo przed nami nieznanych zdjęć, nigdzie dotąd niepublikowanych listów, oraz spotkań, które odmieniły czyjeś życie 50 lat temu, ale dopiero teraz postanowił o tym opowiedzieć...
 • saherb
  25.09.2019 05:43
  O. Pio miał też wizję, w której treści jest przepowiednia o tzw. trzech dniach ciemności. I jego uznaje się za świętego, a gdy o tych samych trzech dniach ciemności mówi Maria od Bożego Miłosierdzia z Irlandii (i nie tylko ona), to jest za to krytykowana, a jej objawienia uznaje się za fałszywe.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama