107,6 FM

Katowice. Zmiany w organizacji ruchu w związku z budową Centrum Przesiadkowego "Sądowa"

Z powodu budowy centrum przesiadkowego "Sądowa" w ten weekend zamknięta dla ruchu zostanie ulica Goppert-Mayer.

W najbliższy weekend, 28-29 września odcinek ul. Goeppert-Mayer od skrzyżowania z ul. Gliwicką do ul. Sądowej będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego - informuje rzecznik urzędu miasta Ewa Lipka

W związku z zamknięciem ulicy zostaną wprowadzone objazdy. - Kierowcy jadący od strony Załęża ul. Gliwicką i ul. Grundmanna chcąc dojechać do ul. Mikołowskiej powinni dojechać ul. Gliwicką do Placu Wolności, a następnie ul. Sądową do ul. Mikołowskiej. Natomiast kierowcy jadący od ul. Mikołowskiej chcąc dojechać do Załęża i ul. Grundmanna będą poprowadzeni ul. Matejki przez Plac Wolności i ul. Gliwicką - mówi naczelnik wydziału transportu Bogusław Lowak.

W ramach przebudowy infrastruktury drogowej, wykonawca tworzy buspasy i nowe drogi rowerowe. Od pl. Wolności przez ul. Sądową, następnie Goppert-Mayer w kierunku ul. Gliwickiej powstanie czwarty pas ruchu, gdzie pojawi się buspas. Powstaje także połączenie rowerowe do istniejącej już infrastruktury przy ul. Grundmanna z nowym centrum przesiadkowym.

Powyższy termin prac może ulec zmianie, jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, ale o tym uczestnicy ruchu zostaną powiadomieni na stronie internetowej urzędu oraz w mediach społecznościowych.

Projekt zakłada budowę centrum przesiadkowego, które obejmuje budynek obsługi pasażerskiej, wiatę peronową, wiatę rowerową, wiatę przystankową oraz otwarty parking z miejscami dla 50 samochodów. Budynek oprócz funkcji komunikacyjnej będzie pełnił rolę handlowo-usługową. W Katowicach powstają jeszcze dwa centra przesiadkowe - w Zawodziu i Brynowie. Z centrum na Ligocie mieszkańcy mogą korzystać od kilku miesięcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama