107,6 FM

Kto jest najbogatszą Polką?

Zestawienie 50 najbogatszych Polek przygotował tygodnik „Wprost”.

Żeby dostać się na listę 50 najbogatszych Polek, wystarczył majątek w wysokości 52 milionów złotych. Tyle zgromadziła zajmująca w rankingu ostatnie miejsce Justyna Wyciślok, współwłaścicielka firmy Nicromet, działającej w branży recyklingowej. Dla porównania, Jan Lubomirski-Lanckoroński, który znalazł się na 100 miejscu w rankingu najbogatszych Polaków, zgromadził majątek wartości 369 milionów zł.

Najbogatszą Polką okazała się Dominika Kulczyk. Zgromadziła ona majątek wartości 9 miliardów zł. Zajmuje ona też razem z bratem 3-cie miejsce w rankingu najbogatszych Polaków. Swój majątek Dominika Kulczyk zawdzięcza spadkowi pozostawionemu przez ojca, Jana Kulczyka. Na co dzień najbogatsza Polka zajmuje się działalnością filantropijną w ramach Kulczyk Foundation.

Na drugim miejscu listy najbogatszych Polek znalazła się Barbara Komorowska. To od jej imienia i nazwiska wzięła się nazwa firmy Bakoma. Barbara Komorowska jest największym udziałowcem tej firmy spożywczej. Wspólnie z mężem posiada ona też m.in. udziały w spółce Polskie Młyny.

Trzecią pozycję w rankingu najbogatszych zajęła Grażyna Kulczyk z majątkiem wartym 1,7 miliarda zł. Jest ona twórczynią Muzeum Suschs w Szwajcarii, prezentującym sztukę współczesną. Jej prywatną kolekcję sztuki wycenia się na 100 milionów euro.

Na liście 50 najbogatszych Polek znalazły się też Anna Lewandowska (23. miejsce), z majątkiem wartym 231 milionów zł i Ewa Chodakowska (31. miejsce), z majątkiem wartym 173 miliony zł.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama