107,6 FM

Kto jest najbogatszą Polką?

Zestawienie 50 najbogatszych Polek przygotował tygodnik „Wprost”.

Żeby dostać się na listę 50 najbogatszych Polek, wystarczył majątek w wysokości 52 milionów złotych. Tyle zgromadziła zajmująca w rankingu ostatnie miejsce Justyna Wyciślok, współwłaścicielka firmy Nicromet, działającej w branży recyklingowej. Dla porównania, Jan Lubomirski-Lanckoroński, który znalazł się na 100 miejscu w rankingu najbogatszych Polaków, zgromadził majątek wartości 369 milionów zł.

Najbogatszą Polką okazała się Dominika Kulczyk. Zgromadziła ona majątek wartości 9 miliardów zł. Zajmuje ona też razem z bratem 3-cie miejsce w rankingu najbogatszych Polaków. Swój majątek Dominika Kulczyk zawdzięcza spadkowi pozostawionemu przez ojca, Jana Kulczyka. Na co dzień najbogatsza Polka zajmuje się działalnością filantropijną w ramach Kulczyk Foundation.

Na drugim miejscu listy najbogatszych Polek znalazła się Barbara Komorowska. To od jej imienia i nazwiska wzięła się nazwa firmy Bakoma. Barbara Komorowska jest największym udziałowcem tej firmy spożywczej. Wspólnie z mężem posiada ona też m.in. udziały w spółce Polskie Młyny.

Trzecią pozycję w rankingu najbogatszych zajęła Grażyna Kulczyk z majątkiem wartym 1,7 miliarda zł. Jest ona twórczynią Muzeum Suschs w Szwajcarii, prezentującym sztukę współczesną. Jej prywatną kolekcję sztuki wycenia się na 100 milionów euro.

Na liście 50 najbogatszych Polek znalazły się też Anna Lewandowska (23. miejsce), z majątkiem wartym 231 milionów zł i Ewa Chodakowska (31. miejsce), z majątkiem wartym 173 miliony zł.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • pogodzona
    30.09.2019 16:53
    "Jan Lubomirski-Lanckoroński, który znalazł się na 100 miejscu w rankingu najbogatszych Polaków, zgromadził majątek wartości 369 zł" . Gdzie ci mężczyźni?? Za tyle zł znaleźć się w pierwszej setce najbogatszych ?? ;-) Panie kochane, jesteśmy górą!!
    doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama