107,6 FM

Papież przyjął rezygnację kard. Ricarda i mianował nowego nuncjusza w Hiszpanii

Ojciec Święty przyjął rezygnację z rządów pasterskich złożoną przez 75-letniego arcybiskupa Bordeaux, kard. Jean-Pierre Ricarda oraz mianował dotychczasowego stałego obserwatora Stolicy Apostolskiej przy ONZ, abp. Bernardito C. Auzę nuncjuszem apostolskim w królestwie Hiszpanii i Księstwie Androrry.

60-letni abp Bernardito Cleopas Auza jest Filipińczykiem. Urodził się 10 czerwca 1959 roku, święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1985 roku i należy do kleru diecezji Talibon. W 1989 roku uzyskał kościelny licencjat z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie („Angelicum”), a rok później na tej samej uczelni doktorat z teologii. Jednocześnie studiował na Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowującej dyplomatów watykańskich.

W służbach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej pracuje od roku 1990. Przed mianowaniem na nuncjusza apostolskiego na Haiti 8 maja 2008 roku pracował w Madagaskarze, Bułgarii, Albanii, w Sekretariacie Stanu a także przedstawicielstwie watykańskim przy ONZ w Nowym Jorku. 1 lipca 2014 roku został stałym obserwatorem Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama