107,6 FM

Diecezja gliwicka. Spotkania różańcowe w październiku

Księża i świeccy należący do Żywego Różańca spotykają się w Zabrzu i Rudach.

Rozpoczynamy październik - szczególny czas modlitwy różańcowej odmawianej w kościołach, kaplicach, wspólnotach i rodzinach. - Przez ręce Matki Bożej powierzamy Panu Bogu wiele ważnych dla nas intencji. Chciałbym zaprosić do udziału w tej modlitwie kapłanów i wiernych świeckich - zachęca ks. Krzysztof Plewnia, diecezjalny asystent Róż Różańcowych w informacji o najbliższych wydarzeniach.

W czwartek 3 października o 19.30 w parafii Świętej Rodziny w Bytomiu - Bobrku odbędzie się modlitwa różańcowa poprowadzona przez kapłanów należących do Żywego Różańca. W czasie spotkania dołączą do nich kolejni. - Zostanie założona druga Kapłańska Róża, aby nasza modlitwa w intencji diecezji gliwickiej, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków naszego seminarium oraz o nowe powołania była coraz intensywniejsza - informuje ks. Plewnia.

Natomiast 12 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Spotkanie rozpocznie się o 10.00, Eucharystii o 11.00 będzie przewodniczyć bp Jan Kopiec. Następnie konferencję wygłosi ks. Janusz Czenczek, diecezjalny egzorcysta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama