107,6 FM

Katowice i WWF Polska wspólnie dla środowiska. Ekologiczny program ma być wzorem dla innych miast

Katowice razem z WWF Polska napiszą plan działań proekologicznych dla miasta. Dokument, który przyjął roboczą nazwę "Katowice zamykają obieg", będzie planem działania i zbiorem rekomendacji także dla innych dużych miast w Polsce.

Katowice i WWF Polska podpisały list intencyjny dotyczący działań ekologicznych. Wspólne warsztaty samorządowców z ekologami i rekomendacje mają pomóc wdrożyć ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli wykorzystywaniu odpadów, czy jak najmniejszym zużywaniu dostępnej energii. Mówi prezes WWF Polska, Mirosław Proppé:

Katowice to pierwsze duże miasto w Polsce które podpisało takie porozumienie z WWF Polska - mówi wiceprezydent miasta Mariusz Skiba:

Na bezpośrednią współpracę z fundacją WWF liczy też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która  być może również podpisze wspólny list intencyjny w tej sprawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama