107,6 FM

Kto wygrałby wybory, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę?

Z sondażu pracowni Social Changes dla wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 47,2 proc. zagłosowałoby na PiS, 26,1 proc. - na Koalicję Obywatelską, a 13,8 proc. na SLD. Do Sejmu weszłyby też PSL-KP oraz Konfederacja.

W opublikowanym w sobotę na stronie wPolityce.pl sondażu zadano pytanie o to, na kogo zagłosowaliby Polacy, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. Największe poparcie uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, oddanie głosu na tę partię deklaruje 47,2 proc. wyborców - to wzrost o 0,3 punktu procentowego w porównaniu z ostatnim badaniem.

Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 26,1 proc. badanych, co oznacza spadek o 1,7 punktu. Trzecie jest SLD z poparciem 13,8 proc. badanych - co oznacza wzrost poparcia o 1,2 punktu.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicję Polską chce głosować 7,4 proc. badanych. Próg wyborczy przekracza także Konfederacja z poparciem 5,5 proc.

Badanie zostało zrealizowane przez pracownię Social Changesmetodą metodą CAWI w dniach 27 września - 2 października 2019 roku. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1003 osób.

« 1 »
 • seitz
  05.10.2019 21:53
  Wynik PiSu będzie znacznie gorszy bo ludzie myślą, że PiS już wygrał i nie wszyscy pójdą głosować.
  doceń 3
 • JurekGx
  06.10.2019 08:53
  Mam głęboką nadzieję, że Konfederacja dostanie sie do Sejmu. Potrzebny będzie głos nawołujący do ograniczania socjalu, zmniejszania podatków, zwiększania wolności gospodarczej i każdej innej.
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama