107,6 FM

Śląskie. W wyborach do Senatu wygrywa opozycja. Kto został senatorem?

Koalicja Obywatelska wprowadza najwięcej - bo sześciu senatorów z województwa śląskiego. Z naszego regionu w senacie będzie też pięcioro przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, oraz dwoje Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wiemy kto z województwa śląskiego zdobył mandaty do senatu. Z Koalicji Obywatelskiej są to: Zygmunt Frankiewicz, Halina Bieda, Beata Małecka-Libera, Joanna Sekuła, Agnieszka Gorgoń-Komor i Marek Plura.

Z Prawa i Sprawiedliwości senatorami zostają: Ryszard Majer, Ewa Gawęda, Wojciech Piecha, Dorota Tobiszowska i Tadeusz Kopeć.

A Sojusz Lewicy Demokratycznej do Senatu wprowadza Macieja Koniecznego i Gabrielę Morawską-Stanecką.

Najwięcej głosów w wyborach do Senatu w woj. śląskim - 124 255 - otrzymał samorządowiec Zygmunt Frankiewicz, który przez ponad 26 lat był prezydentem Gliwic.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama