107,6 FM

Gliwice. Co Zygmunt Frankiewicz wniesie do senatu? Kto zajmie jego miejsce?

Gliwice bez swojego prezydenta. Rządzący miastem od 26 lat Zygmunt Frankiewicz zdobył mandat senatora. Zamieni więc urząd miasta, na parlament. Kto będzie rządził miastem do czasu przedterminowych wyborów? Gliwicka Rada Miasta ma swój pomysł.

W sprawie osoby, która będzie rządziła Gliwicami do czasu przedterminowych wyborów Rada Miasta wystosowała specjalny apel. Mówi jej przewodniczący Marek Pszonak:

Po tym jak dotychczasowy prezydent Zygmunt Frankiewicz zdobył mandat senatora, fotel prezydenta miasta jest pusty. Włodarz Gliwic po 26 latach opuszcza urząd i udaje się do parlamentu. Czego możemy się tam po nim spodziewać? Zapytaliśmy mieszkańców:

Jak dowiedziało się Radio eM - prawdopodobnie jeszcze dzisiaj komisarz wyborczy wygasi mandat prezydenta Gliwic - Zygmuntowi Frankiewiczowi.

Wiele też wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek złoży wniosek do premiera o powołanie osoby, która będzie tymczasowo rządzić Gliwicami.
Następca Zygmunta Frankiewicza na fotelu prezydenta będzie wybrany w przedterminowych wyborach. Do tego czasu miastem rządziła będzie osoba rekomendowana przez wojewodę śląskiego, a powołana przez premiera.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama