107,6 FM

Noblistka nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk

Papież Franciszek powołał laureatkę Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, Frances Hamilton Arnold, na członka Papieskiej Akademii Nauk. O nominacji poinformowało 24 października Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

63-letnia Amerykanka jest profesorem nauk chemicznych i bioinżyneriii oraz biochemii na Kalifornijskim Instytucie Technologicznym w Pasadenie. Za swoje badania metod „ukierunkowanej ewolucji i wytwarzania enzymów” otrzymała w 2016 roku Millennium Technology Prize, a w 2018 Nagrodę Nobla.

W lipcu papież Franciszek zaprosił do prac Papieskiej Akademii Nauk innego noblistę, urodzonego w Rumunii niemieckiego naukowca, Stefana Waltera Hella. 57-letni Hell Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii otrzymał w 2014 r. wraz z dwoma innymi uczonymi za rozwój mikroskopii fluorescencyjnej.

Interview with Frances H. Arnold, Nobel Laureate in Chemistry 2018
Nobel Prize
« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama