107,6 FM

Katowice. Konferencja Cybersec. Jednym z tematów wprowadzenie sieci 5G w Polsce

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach trwa konferencja Cybersec - Europejskie Forum Bezpieczeństwa. Jednym z głównych tematów są zagadnienia związane z bezpieczeństwem wprowadzania infrastruktury sieci 5G w Polsce i Europie.

Dyskusje odbywające się na rozpoczętej konferencji zostały podzielone na cztery ścieżki tematyczne. Ścieżka „państwo” ma prowadzić do skutecznych rozwiązań prawnych w tym zakresie. Ścieżka „obrona” ma pobudzić współpracę międzynarodową w kwestii cyberobrony. Ścieżka „przyszłość” ma pokazać nadchodzące trendy i innowacje. Wreszcie ścieżka „biznes” ma zwrócić uwagę, że również biznes jest narażony na ataki, ale też ma on wiele do zaoferowania w zakresie bezpieczeństwa.

- Widzimy dużą potrzebę dyskusji w temacie bezpieczeństwa Internetu - wskazał Marcin Krupa, prezydent Katowic:

Wydarzeniu towarzyszą targi, na których kilkadziesiąt podmiotów prezentuje swoje rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Co zainteresowało marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego?

Podczas wydarzenia minister cyfryzacji Marek Zagórski ogłosił, że  Strategia Cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej na lata 2019-2024 jest już gotowa. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym minister wskazał najważniejsze cele, jakie ma realizować dokument czekający na podpisanie przez premiera:

Jednym z głównych tematów są zagadnienia związane z bezpieczeństwem wprowadzania infrastruktury sieci 5G w Polsce i Europie.
- Rozwój jest nieunikniony i konieczny, ale wszelkie nowe technologie powinny wchodzić wtedy, kiedy ryzyko jest pod kontrolą - powiedział Radiu eM Krzysztof Śliwicki z instytutu badawczego NASK:

Konferencja i towarzyszące jej targi potrwają do jutra.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama