107,6 FM

Papież apeluje o dialog i pojednanie w Iraku

Papież Franciszek zaapelował w środę podczas audiencji generalnej o dialog i pojednanie w Iraku, gdzie w demonstracjach antyrządowych i zamieszkach w ostatnich dniach zginęło kilkadziesiąt osób. Polakom papież mówił o uroczystości Wszystkich Świętych.

"Moją myśl kieruję do umiłowanego Iraku, gdzie manifestacje protestacyjne w tym miesiącu wywołały liczne ofiary śmiertelne i rannych" - powiedział Franciszek na zakończenie środowego spotkania z wiernymi na placu Świętego Piotra.

"Wyrażając kondolencje z powodu ofiar i bliskość z ich rodzinami oraz z rannymi, zachęcam władze, by wysłuchały wołania ludności, która prosi o życie godne i spokojne. Wzywam wszystkich Irakijczyków, by przy wsparciu wspólnoty międzynarodowej podążali drogą dialogu i pojednania oraz by poszukiwali sprawiedliwych rozwiązań dla wyzwań i problemów kraju" - apelował Franciszek.

Jak dodał, modli się o to, aby "ten umęczony naród mógł odnaleźć pokój i stabilność po tylu latach wojny i przemocy, w czasie których tak wiele wycierpiał".

Zwracając się do polskich pielgrzymów, papież podkreślił: "Drodzy bracia i siostry, zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i do wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych". "Jak mówił święty Jan Paweł II, te dni «zachęcają nas, byśmy skierowali wzrok ku niebu, które jest celem naszej ziemskiej pielgrzymki. Tam oczekuje nas radosna wspólnota świętych. Tam spotkamy się z naszymi drogimi zmarłymi», za których teraz zanosimy modlitwę" - wskazał Franciszek.

Zachęcił wiernych: "Przeżywajmy tajemnicę świętych obcowania z nadzieją, która rodzi się ze zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa".

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama