107,6 FM

Dodatkowe zajęcia po lekcjach. Które wybrać i czy w ogóle?

Rozwijanie zainteresowań, czy ambicje rodziców? Zajęcia dodatkowe dla dzieci to temat wciąż pojawiający się w dyskusjach. Zwolennicy twierdzą, że takie zajęcia pomagają w rozwoju i budują pasje. Przeciwnicy alarmują, że dzieci są przemęczone.

Angielski, piłka nożna, balet czy plastyka – to tylko niektóre z pozalekcyjnych zajęć dla dzieci. Płatne zajęcia dodatkowe cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców dzieci zarówno w wieku szkolnym, jak i przedszkolnym. Potwierdzają to prowadzący takie zajęcia:

Badania pokazują , że większość  dzieci i młodzieży w wieku szkolnym korzysta z zajęć pozalekcyjnych. Najczęściej wybieranym typem zajęć dodatkowych są zajęcia sportowe, na drugim miejscu plasuje się nauka języków obcych.

Tymczasem coraz więcej dzieci korzysta z zajęć pozaszkolnych:

Specjaliści i prowadzący zajęcia podkreślają, by zapisywać dzieci tylko na takie zajęcia, które sprawiają im radość.

Więcej na temat zajęć dodatkowych dla dzieci dziś w Emisji Specjalnej Radia eM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama