107,6 FM

Katowice. Trwa Światowy Kongres Antydopingowy

W Katowicach, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, rozpoczął się 5. Kongres Światowej Agencji Antydopingowej. W sesji otwierającej wydarzenie, udział wzięli przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i delegaci z całego świata.

Uczestników przywitał prezydent Andrzej Duda. - Walka z dopingiem to nie tylko walka z nieuczciwością i kradzieżą sportowych wyników. To także walka o życie sportowców i kulturę rozwoju sportowego - powiedział w swoim przemówieniu prezydent:

Na otwarciu obrad obecni byli: przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach a także dotychczasowy szef światowej agencji WADA - Craig Reedie i przyszły - którym zostanie polski minister sportu Witold Bańka. Wysłał on do środowisk sportu przesłanie, w którym podkreślił, że budżet na walkę z nieuczciwością w sporcie jest niedostosowany do wyzwań, przed którymi stoi Światowa Agencja Antydopingowa:

Światowa Agencja Antydopingowa - WADA - świętuje w tym roku swoje 20-lecie. Katowicki kongres jest piątym w historii tej organizacji. Wcześniejsze odbywały się w Lozannie, Kopenhadze, Madrycie i Johannesburgu. W konferencji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym bierze udział około 1700 uczestników.

Katowice. Trwa Światowy Kongres Antydopingowy   Kongres trwa w Katowicach Marcin Iciek / Radio eM

Wydarzenie zakończy się w czwartek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama