107,6 FM

Tusk: Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich

Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich - poinformował we wtorek szef RE, były premier Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami Polsat News i TVN24.

"Do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążana bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem" - powiedział Tusk.

Podkreślił, że będzie wspierał kandydata opozycji w nadchodzących wyborach prezydenckich.

« 1 »
 • seitz
  05.11.2019 20:32
  Dobry chłop był, wiele był w stanie poświęcić dla zwycięstwa. Przed wyborami nawet własną żonę poślubił po 20 latach małżeństwa. Jednak lepiej będzie mu tam gdzie podejmuje się abstrakcyjne, decyzje. Bo przecież prostowanie bananów jeszcze żadnego kraju do dobrobytu nie przybliżyło. A takie decyzje zapadają między innymi w Unii.
  doceń 7
 • Yanosh
  05.11.2019 22:25
  Od 1989 r. wydawać by się mogło, że D. Tusk - to pasmo sukcesów. A co wyszło przez te 30 lat? same klęski - czego dowiedzieliśmy się o p. Tusku? że jest cynikiem pierwszej klasy - potwierdziła sie opinia z czasów jego studiów i z końca lat 80. Jest olewaczem, grającym na doraźny efekt, cynikiem udającym przebiegłego i przewidującego polityka - widać to było jeszcze przed Smoleńskiem, a potem to już tylko gra w kierunku Europy i zapewnienie sobie europejskiej emerytury w wieku 62 lat - choć Polakom zafundował emeryturę w wieku 67 lat. Tusk to "pseudo" polityk" - bo nawet Juncker sobie "zafundował" tętniaka, aby wyjść z honorem z alkoholizmu, a Tusk stał si e pośmiewiskiem na Kontynencie i na Wyspach, gdzie był i jest obiektem drwin.
 • Kael
  06.11.2019 16:31
  Naprawde Yanosh takich rzeczy sie o panu Tusku dowiedzial? Skad? Z TVPis? No i na Wyspach go podobno nie lubia! Argument "rzeczowy" nie do podwazenia. W Polsce drwia z wielu ludzi. Czy to dowod na cokolwiek?
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama