107,6 FM

W Rudach odbędzie się Rodzinny Wieczór Świętomarciński

"Jaki dzień na św. Marcina, taka będzie cała zima".

Rodzinne świętowanie odbędzie się w Rudach 9 listopada. Orszak ze św. Marcinem w stroju rzymskiego legionisty na koniu wyruszy o 18.30 z boiska przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego. Św. Marcinowi towarzyszyć będą dzieci z lampionami i ich rodzice. Wszyscy razem przejdą na dziedziniec Starego Opactwa, gdzie odbędzie się wspólne świętowanie z różnymi atrakcjami. Towarzyszyć mu będzie hasło: "Jaki dzień na św. Marcina, taka będzie cała zima".

Św. Marcin z Tours znany jest z tego, że będąc żołnierzem na koniu oddał połowę swej opończy żebrakowi proszącemu u bram miasta o jałmużnę. Następnej nocy w jego ubraniu ukazał mu się Chrystus, który mówił do aniołów: "To Marcin okrył mnie swoim płaszczem". Pod wpływem tego wydarzenia Marcin miał przyjąć chrzest i opuścić wojsko. To jedna wersja jego życiorysu. Inna mówi o spotkaniu z żebrakiem już po przyjęciu chrześcijaństwa. 

Dzień św. Marcina z Tours, biskupa żyjącego w IV wieku, w kalendarzu liturgicznym przypada 11 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama